حل مشکل ریست شدن آیفون

 گوشی های آیفون  را همه ما می شناسیم و از قابلیت های خوب آن ها با خبر هستیم. ولی در اینجا ما می خواهیم در مورد مشکلات جدیدی که کاربران برند اپل در گوشی های موبایل را رنج میدهد صحبت کنیم. خب تمام کسانی که گوشی آیفون خریداری میکنند به خوبی از قیمت بالای آن با خبر هستند و در برابر پرداخت هزینه ی بالا برای خرید  گوشی های آیفون و آیپد ( تبلت های اپل 9 انتظار دارند دستگاه بدون نقص کار کند که در برخی موارد خب مشکلات فنی برخی از کاربران را ناامید میکند خصوصا آن که مشکلی باشد که علل آن به وضوح مشخص نیست.

البته در ادامه بهتر است بدانید که در هر دستگاهی و در هر برند برخی مواقع پیش می آید که دستگاه خروجی شامل یک ایراد فنی بزرگ بوده که در این ایراد در تولید و از زمان کارخانه با دستگاه همراه بوده است که خب خیلی از شرکت ها با ارائه راه کارهایی تلاش میکنند رضات کاربران خود را حفظ کنند که نتیجه این که دستگاه ها را به روش های مختلف افراخوانی و اصلاح میکنند و یا اگر مشکل نرم افزاری باشد با ارائه نرم افزارهای موسوم به وصله ای مشکل را حل میکنند. این بار مشکلاتی که بیشتر کاربران اپل را آزار میدهد ریست شدن آیفون و آیپد اپل میباشد که در ادامه به شرح کامل آن می پردازیم.

مشکل ریست شدن آیفون و آی پد

در چند هفته ی گذشته افرادی که گوشی موبایل اپل موسوم به  آیفن را خریداری کرده اند شاهد وجود یک مشکل اساسی بوده اند که این مشکل ریست شدن خود به خودی دستگاه است ، یعنی کاربران در حین کار با آیفون و یا آیپد خود می بینند که دستگاه خود به خود ریست شد که البته در حالت های مختلفی خود را نمایان می کند و در همه دستگاه ها یکسان نیست.

به عنوان مثال در برخی از گوشی ها در زمان ارسال و یا دریافت پیامک دستگاه ریست میشود ، در برخی از گوشی ها نیز وقتی کاربر وارد دوربین میشود  این اتفاق می افتد و.....

چیزی که کاربران دنبال آن هستند و همین  طور تعمیرکاران این است که چرا  و دلیل ریست شدن خود به خودی آیفون و آی پد چیست ؟ خب چیزی که میتوان گفت مشکوک به دلیل بروز این مشکل می باشد سیستم عامل است زیرا وقتی این گوشی  ها از نظر سخت افزاری بررسی شده اند مشکل خاصی در آن ها دیده نشده و جالب است بدانید گوشی هایی که از سیستم عامل پایین تر از IOS11 استفاده میکنند دارای این مشکل نیستند و به وضوح معلوم است دلیل ریست شدن به خاطر باگ موجود در سیستم عامل آی او اس 11 است.

در این خصوص نیز کمپانی اپل هنوز حرفی نزده و خبری از ارائه راه حل نیست و همه منتظر واکنش و راه حل کمپانی اپل هستند تا مشکل مرتفع گردد زیرا ریست شدن  به حدی برای کاربران آزار دهنده است که عملا برخی از کاربران استفاده از آیفون و یا آی پد را حتی موقت کنار گذاشته اند و خب این به ضرر اپل است و ممکن است بلقوه کاربران خود را از دست بدهد و اپل د این خصوص باید پاسخ گو باشد.الیته بهتر است بدانید که در سیستم عامل نسخه IOS11.2 این  مشکل حل شده است و کاربران میتوانند با آپدیت سیستم عامل خود  از شر ریست شدن خلاص شوند ولی روش دیگر که معکوس آپدیت است  ریستور کردن گوشی می باشد که التبه بهتر است  این کارتوسط یک  متخصص انجام شود زیرا کوپکترین خطا و یا عدم اطلاعات کافی در مراحل انجام کار میتواند منجر به خرابی همیشگی دستگاه شما گردد. برای همین تاکید ما این است که حتما و حتما اگر اطلاعات کافی در زمینه کار با بخش نرم افزار گوشی ندارید و تعمیرکار حرفه ای موبایل نیستید خود دست به کار نشوید که مشکلاتتان چندین برابر می شود.

هرچند برخی سایت ها با ارائه مقالات آموزشی آموزش های خوبی داده اند ولی خیلی پیش آمده که مراجعان ما جهت تعمیرات گوشی موبایل کسانی بوده اند که با استفاده از مقالات آموزشی  سعی کرده بودند خود مشکلات نرم افزاری و یا سخت افزاری موبایل  خود را برطرف کنند که متاسفانه مشکلات شدیدی را برای دستگاه خود به وجود اورده بودند ، پس بهترین کار سپردن گوشی موبایل به دست افراد حرفه ای می باشد.

البته در ادامه راه حلی کوتاه را  ارائه کرده ایم که صرفا جهت اطلاعت بیشتر شما عزیزان است در مورد مشکل جدید ریست شدن گوشی های آیفون .

روش دانگرید ایفون

خب همان طور که در بالا اشاره شد آپدیت جدید IOS11 از سوی اپل منتشر شده است و دستگاه های این کمپانی آپدیت شدند، ولی بعد از آپدیت شدن سیستم عامل مشکلات ریست شدن از طرف کاربران گزارش شد وقتی آپدیت انجام میگیرد مشکلات خود را نشان میدهد که در مورد این مشکل از یک گوشی به گوشی دیگر متفاوت است. مثلاً یک نمونه دیگر این که برخی کاربران میگویند دستگاه آن ها بعد از ریستارت شدن روی لوگوی اپل گیر کرده و دیگر بوت نمیشود. خب همان طور که در بالا نیز اشاره شد راه حل اصلی بازگرداندن نسخه ی سیستم عامل خود به حالت قبل از آپدیت است .

به انجام این کار (نصب دوباره سیستم عامل قدیمی بر روی گوشی که سیستم عامل جدید در آن نصب است) دانگرید (Downgrade) میگویند. بنابراین  بنابراین اگر دستگاه ایفون یا ایپد شما به مشکل ریست شدن برخورد کرد باید  وارد عمل شوید. برای انجام دانگرید هر یک از ورژن های مختلف سیستم عامل iOS باید دستورالعمل خاصی را طی کنید که نمیشود در این مقاله به شرح همه آنها بپردازیم، بنابراین برای به دست آوردن اطلاعات بهتر و جامع تر نیاز به ارتباط بیشتر با کارشناسان تعمیرات موبایل دارد و حتی می‌توان با شرکت در دوره های آموزش تعمیرات موبایل به اطلاعات کامل تری در این مورد دست یابید.